www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

50 Akcija

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

50 Akcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 19 Дец 2011, 13:00

Da nista nije slucajno pokazuje i Akcija koja je uradjena na slavu Svetog Nikole, koju slavi petoro ljudi koji su i ucesnici u ovoj akciji........................detalje postavljam kasnijeeeeeeeeeee eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

Marija
Поруке: 517
Придружен: 16 Нов 2009, 21:43
Контакт:

Re: 50 Akcija

Непрочитана порукаод Marija » 20 Дец 2011, 00:21

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 20 Дец 2011, 01:17

"Марија ,имаш ли 27 пластифицираних икона да ми пошаљеш,знаш оне што се држе у новчанику",питала ме је Светлана преко телефона."Имам,шта ће ти?"кажем,и питам се у себи ,шта ли је сад смислила,...пошто се никад не зна."За ове возаче што су донели хуманитарну помоћ доле на Косову?",наставља да прича јако срећна.."И за оне који су организовали овај КОНВОЈ.Ајде види шта имаш ,па ми јави.Сад ћу и ја да видим по кући,чућемо се.."Била сам јако срећна кад ме је то питала,имам фото албуме где годинама скупљам иконице пластифициране,исечке из новина,разгледнице са православним мотивима из целог света.Погледала сам полице и видела две иконе које сам радила за Св.Деспота Стефана Лазаревића,тј за манастир Копорин где се налазе његове свете мошти,радила сам их већ месецима по мало и никако да их завршим-послаћу их у Русију."Светлана имам две иконице Св.Цара Лазара и Св.Царице Милице које ми стоје месецима,биле су намењене за манастир у коме се налазе мошти нјиховог сина Св.Деспта Стефана Високог"зовем радосно да јавим,"само да да Бог да их завршим"."Одлично ,ја сам спремила црвене лаковане ципелице за девојчице, које могу да држе као сувенир у камиону или да поклоне некој руској девојчици!""Жао ми је што немам веће иконе,и ово је баш скромно".."Ми смо тако мали"наставља Светлана...и тако се у исто време и радујемо што спремамо поклон и јадикујемо што смо siromaS.gif .

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

50 Akcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2011, 01:27

Ne znam da li da se smejem ili placem ali koliko koliko si toga preskocila, pazi suze mi idu koliko si toga preskocila a znas koliko je bitno :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: i koliko je tuge bilo danas kada sam dosla kuci

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 20 Дец 2011, 01:31

"Иконе су готове",назвала сам сутра ујутро да обрадујем Светлану"радила сам их до три ујутро,и одвојила сам преко 40 пластифицираних икона за возаче,и Владета је послао старе часописе за тебе О Аутомобилизму и Свет компјутера.Остаје да се чујемо са Миланом да ти све пребаци аутом."Маки ајде да се чујемо око 10,целу ноћ сам куцкала ,преводила на руски захвалницу и за иконе које иду Путину и Медведову"..зззз

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

50 Akcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2011, 01:59

Jeste, bilo je tako. Taman sam pomislila da si sve stavila u par reda smil442f329a271af.gif
Bila je to presecena odluka, jer je Milan decko, koji radi, i koji je trebao da nas petoro obidje pre puta za Kosovo, i posto nije bilo izvodljivo, jer su se Ikone radile do 3 ujutru a trebalo ih je spakovati sa pismom na Ruskom koje je pripremio moj dragi Vuk, put se odlozio, a tada sam presekla i rekla sebi
Ti ljudi koji su seli u kamion i koji su presli toliki put, da bi pomogli mom narodu , koji su cekali na ulaz u Kosovo, moraju da shvate da ih ovde obican narod , kao sto smo mi Marija , Vuk, Milan i ja , zaista cenimo i volimo, i ostali koji cine koliko ko moze i kako moze
I tako je opet krenula po koji put nasa mala bajka

Marija je inace bar do sad preskocila sta se njoj sve desavalo u zivotu, i kako se namestilo od Boga da te Ikone budu zavrsene, da manje Ikone nadju svoj put, da se ona oseca kao sad kao dete koje ima milion zvecki , koliko je srecna i tuzna kao i ja sto smo tako siromaS.gif To ima da napises :torima:
Ali nasa srca puna srece samo su mislila na cilj,i na blagoslov kojim smo svaku Ikonu gledale,ona radila dok joj deca spavaju,svaki par cipelica dok sam ih gledala i stavljala u veliku kutiju, razmisljajuci da li ce ta devojcica da bude u nekim dalekim stepama, ili da koraca plocnikom na velikom trgu u Moskvi. Gledala sam tako i plakala jer nemam vise i bolje, lepse, bogatije, zelje su morile srce a htela sam da poklonim sebe samo da sam mogla
Pocela sam da pisem sama tekst na Ruskom jer je to bilo iznenadjenje za Vuka, da i njegova Organizacija ucestvuje,jer mi je Bogom poslat samo, a mozda ja nekad pocnem mnogo da pricam, i onda gusim davim , zato u mnogo slucaja volim vise dela da pustim neka govore o meni,I tako ja pisem na gogole translate sa Srskog na Ruski, pa prevedem , pa popravim, pa pogledam negde na Ruskom sajtu kako se sta pise, uglavnom ko mrav, ni na FB nisam bila tu noc dve.Jednostavno sam zelela da obradujem mnoge uporedo radeci i druge poslove........

Kako god trebala je i pomoc na kraju za prevod jednog zvanicnog opet pisma i poslala sam na prevod

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

50 Akcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2011, 03:14

Carolija je krenula iz moje tuge, hrabrosti ne znam vise ni sama, samo znam da je krenula, da mi je to dete, sad bi bilo u skolicu, i verujem da bi me glava bolela ako bi licila bar 50 posto na mene.

Da nastavim, vidim da je Maki na temi ali posustaje ili sad pise, pa brise, :uteha: :p :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif:
Uglavnom, poslah ja prevod, i cekam da stigne odgovor,i cekam, i cekammmmmmmmm :udri: :udri: :udri: od njega nema traga, a uradjeno profesionalno,jer treba da citaju ljudi
Ljudi misle lako je voditi neku organizaciju, ja se na to samo nasmejem i kazem ili napisem ako je lako,sto ne otvorite svoju pa radite? Problemi takozvane TEHNICKE prirode ne da se javljaju nego ko po Marfijevom zakonu, kada krenu onda krenu,e sad da je samo Marfi umesao prste pa hajde, nego vidite da je tu i nesto trece, i sto je najgore Vi ostajete bez odgovora

Videci da od prevoda nema nista,sem jednog i onog zbog koga sam se svadjala sa Google,predah partiju i resih da pozovem Ambasadu u Ponedeljak, bez obzira sto mi je Slava.Inace i Meteorin rodjendan eusa_clap.gif :baloni:
U nedelju Milan mi je doneo
od Marije Ikone i posebno neki nas haos od dogovora, ko cita Fb i prati znace o cemu je rec,ali stvarno sam se smejala ko :zacen: :zacen: :zacen: :zacen: :zacen: :zacen: :zacen: kad sam videla arsenal poslatih artikala da ih nazovem eusa_clap.gif kolo.gof

Bilo kako bilo, Ikone sam pregledala,spakovala u jednu lepu ukrasnu kesu, mislim na one male plastificirane, joj koje lepote tu bilo, Boze dragi, neke Ikone sam prvi put videla, pa na Ruskom pise, i na Srpskom, ali koje tu molitve bile sve, pa Blagoslovi.....Znaci svaku sam pregledala, ali svaku sam drzala i pitala se kakav je to covek, taj Rus kome ce ta Ikona biti u novcaniku?ili u kamionu? Da li ima porodicu, decu, unuke? To je tesko ili mozda ne zamisliti,kako sam sedela i gledala te Ikone na stolu,ali verujte da je bio prelep osecaj.Vi drzite nesto sto vec sutra ide daleko od vas, nekih 4000kilometara a opet znate kao da ste povezani, bliski sa tim ljudima, dragi su Vam a ne znate ni ko su ni njihova imena. :cry:

Marijine Ikone Carice Milice i Cara Lazara, njenom rukom naslikane posle toliko vremena zavrsene ekspresno,sa nekim meni barem cudnim sjajem u ocima i oko oreola, da sam ih samo pazljivo ususkala u omot i stavila u prelepu torbicu plave nezne boje sa masnicom.

Onda sam uzela kutiju sa cipelicama,sad shvatih da nemam slike ni jedne,koliko sam i sama bila iznenadjena odlukom da one krecu na put,ali nema veze :)

Spakovane Ikonice, Ikone za dva velika coveka koje mozda nikad necu videti u zivotu, slusaj mene, mozda????????????????optimista eusa_clap.gif sad ce Marija da se smeje,cipelice i pisma, zahvalnice,na kojoj su pecati, potpisi...

U srcu pomesana osecanja,sreca i tuga, sreca sto mi je drago jer znam svaki predmet sa koliko ljubavi je izabran,radjen, poklonjen, a tuga jer sam bas Pepeljuga21.veka siromasna mala princeza, koja bi mozda zelela da uz sve ovo stoji jos neki poklon, za uspomenu na jednu malu organizaciju , malecnu ali vrednu. Na ljude koji su se prikljucili, na jedno Bratstvo Vukova, gde su ljudi Junaci, Borci, ljudi koji znaju sta je Cast, Postenje, Rec

Tuga, jer smo mala sakica idealista,niko od nas nije bogat,ali daje od sebe sta ima,i nije nam zao, zalimo samo onda kada bi hteli vise i bolje ali ne mozemo, a u meni slika umornog vozaca koji se vraca iz jedne zemlje na Balkanu Zemlje Srbije i dela Kosova,vozaca koga su maltretirali na granici Rumunije, pa u Srbiji kada je trebao da udje na Kosovo, Vozaca koji je putovao tako dugo ali i u njega bije srce puno Casti, srce Borca, Pravoslavac,porodican covek koji ce doci kuci gde ga cekaju njegovi, i kojima ce da prica o lepoti moje zemlje i tuzi koja je u njoj.I u toj slici zelim mesto za jednu Ikonu malu koju ce izvaditi i reci OVO JE IZ SRBIJE,i da se onako pred njom Pokloni , prekrsti i poljubi je. Zamisljam da li ce je ostaviti u svom domu ili je opet poneti sa sobom, da ga cuva, ili ce je pokloniti sinu, cerki, zeni ???
Slika mi je takodje i na te lepe predivne cipelice kome ce ostati u kamionu,kao Dorotine iz Oza, ili ce je pokloniti devojcici nekoj, cerkici , unuci, komsinicinoj deci...pitanja i mastanja a suze same krenu,jer mi je drago ako tako bude,taj mali dar , mali poklon za princezice koje ce praviti korake po Rusiji.....

Sebicno se zapitam zasto nemam svoju devojcicu da sam joj jedan par ostavila, i da je kroz pricu podsetim da te cipelice imaju svoje sestrice tamo negde daleko, i da je to lepo, i zanimljivo, jer mozda dve devojcice u isto vreme igraju lastis, ili skolice, setaju se sa porodicom...
Ni sama nisam verovala koliko sam duse unela u sve ovo,i jos je veca tuga, jer moglo je vise i bolje,ali kako kako nemamo

Osvanuo je i Ponedeljak, slava Sveti Nikola

Vuk slavi,Milan slavi Marija takodje Milenina slava po Ocu i Ja

Kod mene je to tako skromno, samo kolac sveca i zito, nemamo goste ove godine, ne mozemo da imamo, nismo u situaciji ali ovo sto je na stolu dovoljno je, to je Slava. Resena da ovo zavrsim , odoh da zovem Ambasadu

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

50 Akcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2011, 03:50

Javila sam se i objasnila ko sam, sta sam, i sta zelim, rekli su da sacekam i jesam

Opet sam objasnila ko sam sta sam sta zelim i cujem kao odgovor da kamioni napustaju nasu zemlju u 3 popodne i da ako zelim krenem da donesem sad ili kada pozelim, nespretna kao i uvek kada se presecem, jer ko je mislio da idu kuci tako brzo :udri: ,kazem da im javljam za pola sata ako ne krecem a mozda sam i rekla da zovem u oba slucaja :oops.gif: :oops.gif: tek sam se zahvalila na cestitanju Slave,skocila sam i trk kod komsije, da ga zamolim da odemo za Bgd, jer auto nam je bez opreme, bez brisaca, nemam staklo :udri: smil442f329a271af.gif siromaS.gif ejeeje.gif ejeeje.gif :udri: na samo za :tank.gif: ubedim ga posle nekoliko minuta lepog ubedjivanja :angel: i samo sam uletela u sobu, pokupila sve papire, Ikone, Ikonice, cipelice, joj koja to jurnjava bila,pogledam opet komp da li mi prevod stigao :udri: ejeeje.gif ejeeje.gif ejeeje.gif ejeeje.gif ejeeje.gif naravno da nije i samo sam stavila maskaru i pravac Bgd
Kako sam krenula javim se Milanu,on na poslu, necu valjda opet da idem sama pomislih ali..................visa sila

Negde na na auto put zovnem Mariju,tj cimnem je, ona me pozove ,i kazem joj Marooooo , ja krenula, pita me gde , ja joj kazem i pocnemo da se smejemo kao deca, od srece,. Ona ne moze da veruje, srecna je, presrecna, njen suprug je presrecan takodje,pokusavam da joj objasnim da imam tremu, da ne znam da li sam sve ponela, kako i sta da kazem, ali mi smo srecne, vesele, kao deca :clap: :snoopy: :runaround.gif: radujemo se

stizem ispred Ambasade a Onkologija mi na 50metara, pogledam je onako prkosno sa visine u stilu Ne idem kod tebe , radim nesto drugo, dosta mi te jeOnda shvatiim da imam samo 17 dinara na broj, nemogu da platim parking, opet cimam Mariju, njenom muzu diktiram broj vozila da mi uplati parking, neprijatno mi, znaci panika 1 stepen ejeeje.gif
i genije ne znam ni gde se ulazi, promasim ulaz,i BINGO
Javljam se na pravo dugme genius.png kazem ko sam, i po dolasku na kapiju osobe koja me primila shvatim da sam zaboravila da se javim pre nego sto sam krenula :udri: :udri: :udri:
Kad mi ne pade mrak na oci
STA AKO ME VRATE????????
ZAMISLI DA SE VRATIM KUCI SA POKLONIMA?????
VOZACI CE OTICI BEZ NASIH POKLONA????????

Ajoj

Srecom , kazu mi da sacekam, i to i radim, celog zivota inace tako da sam istrenirana za ovakve situacije. Gledam Ikonice, sve su u jednoj kesi, hmm, zasto samo u jednoj? Cipelice su u jednoj velikoj kutiji, joj, zasto nema svaka svoju kutiju??? pa nisu je ni imale, setim se, odkud mi 40 malih kutija istih? a kesa, joj zasto nemam kesice?Najeftinije koje sam videla su bile oko 50 dinara puta jednako oko 2000 dinara :udri: :cry: :cry:
dolazak me kosta 1000din,kuci nemam slavski rucak, nisam imala,suza mi se sprema u oku, joj mogli smo nekako da spakujemo, ali kako???Proverevam Ikone, pa opet manje,razmisljam o 1001 stvari,malo falilo da ustanem i da izadjem, mislila sam da ne mogu to,ko sam ja? ne znam ni sama o cemu samo nisam razmsiljala i koje pitanje mi nije palo na pamet

Mislim da kad sam bila na 2689 scenariju u glavi pozvali su me

Ustala sam, krenula i sela preko puta osobe koja me je docekala.Ako sam ikada ali ako sam ikada na nekoj Akciji imala tremu, ja kao Pepeljuga onda je to bilo danas,suze samo sto ne krenu,srce presrecno zbog Marije, Vuka, Milana,moja mame, G. Adel, Vase...

Sta sam rekla sve sad ne znam ali secam se da dok sam gledala kako osoba posmatra Ikonice, Ikone Cara Lazara i Carice Milice i nase male vizit karte da je prkomentarisano uz osmeh PEPELJUGA
ja sam stegla srce da me slucajno ne izda u tom trenu
i rekla

Ovo je tako mali skroman poklon, ali mi smo tako mala organizacija, ali vredna, slali smo pomoc na Kosovo i mi vise puta,sad smo zeleli da vasi vozaci koji su ucinili veliko delo za Srbiju i moj narod da imaju makar neku uspomenu na nas, oprostite ali je bar iz srca.

Cipelice su kasnije uzete,i krenula sam nazad

U kolima,je vec bio kraj, pustila sam suze da padaju i bilo mi je veoma tesko,jer koliko ova Srbija ima ljudi? koliko smo kao narod ostali bez te neke zelje da se oduzimo lepim gestom,plakala sam i zbog Marije, koja je te Ikone radila do jutra skoro, koja ima srce malog deteta,zbog nasih Junaka koji bi zivot dali za ovu Majku Srbiju,i da li je moguce da 40 Vozaca, Junaka Kosova bude pusteno da ode iz ove zemlje da njima nije priredjen docek kakav treba???
Gde zivimo mi?
Koliko smo kao osobe postali nezainteresovani za lepo kad se nesto desi?
Nikad nisam zalila sto nisam bogata, ali danas sam svaku suzu pustila zbog toga, zbog kutija, kesa sto nisam imala da kupim , sto nisam mogla vise, bolje, lepse........

Maki kao da je opet osetila da se nesto desava, pozvala me opet,naravno da sam joj sve ispricala, a ona me na kraju samo upitala

Zasto si tuzna

Pricale smo i danas popodne, veceras....pricacemo dok smo zive i treba.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

50 Akcija

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2011, 04:18

Danas kada Vrlina mora Porok moliti za Dobrocinstvo , kada mora da pogne svoju glavu i preklinje za druge da se ucini dobro prema onome koji nema, koji je bolestan ili u nevolji,ovim smo pokazali da nista nije slucajno na ovom svetu.

Posle mnogo godina , srela sam duse kojima sam se obradovala jako jako jako, i svako jutro iznova im se radujem,i srecna sam

Pocela sam da se umaram, iako niko ne veruje, iako moja dela ne govore u prilog tome ali umaram se sigurno svaki dan sve vise.

Kao i ovaj dan, za sve nas iskustvo sa nasim delima ostaje trag ne samo u vremenu vec i prostoru,i to ne moraju uvek da budu samo nasa deca kao potvrda naseg postojanja,cinim nesto sto ce mozda neko nazvati sebicnost, a neko darezljivost, zavisi iz kog ugla Vi gledate
Moje je licno pravo kome posvecujem svoja dela,
ovo je je uradjeno za uspomenu na JUNACKO, HRABRO, DOBROCINITELJSKO,PRAVOSLAVNO I HUMANO SRCE RUSKOG NARODA i na sve nabrojano i dodala bih od duse i srca iskrenog mojeg prijateljstva i drugarstvo prema sledecim ljudima

Marija Vuckovic Maki eusa_clap.gif :kiss.gif: eusa_clap.gif
Vuku eusa_clap.gif :kiss.gif: eusa_clap.gif
Milanu eusa_clap.gif :kiss.gif: eusa_clap.gif

Jednoj maloj 011 koja i pored svog bola na danasnji dan je bila uz nas eusa_clap.gif :kiss.gif: eusa_clap.gif

Vasi :kiss.gif: barabce nece da se spasis razgovora, :kiss.gif:
G.Adeli eusa_clap.gif :kiss.gif: eusa_clap.gif Hvala na recima podrske i zaista na kraju Violeti i Nebojsi andjelima mojima eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif :kiss.gif: :uteha: eusa_clap.gif
i mojoj Majci kojoj sam danas obecala da vise nikad necemo sedeti za ovako praznim Slavskim stolom, nikada vise dok sam ja ziva :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif [ color]

Moja namera je bas bila da opsirnije ovo napisem da bih u srcima normalnih ljudi probudim svest o tome da je uciniti nekome lep znak paznje jednostavno i lako,ovo je nesto sto je zavrseno za par dana,od toga da odustanemo mi smo samo malo okrenuli tok radnje ali smo uradili. Carolija ni za jednog svog korisnika nije nista dobila od ovog konvoja niti je to bilo u planu,otislo je gde treba, da li ce i zavrsiti gde treba to nije nasa duznost da nadgledamo niti znamo, a saznacemo :smart: :angel: :smart:
U vase zivote pustite ljubavi da se radujete zbog drugih, pustite milost da bi nekom pomogli,pustite radost da bi druge naucili da se smeju. Ako posle ovoga bude makar jedne osobe koja ce zaliti sto nije znala za nas plan i koja je pozelela da je i sama nesto poslala ovim hrabrim i divnim Ljudima, ja sam moju misiju zavrsila

Ili mozda tek pocela???

Kako god Pepeljuga21.veka je resila da u 2012 godinu udje totalno drugacije,ko je dovoljno :clap: :runaround.gif: eusa_clap.gif :kiss.gif: :hello: :flowers: :zacen: kao ona izvolite prikljucite se

Vuce........

tebi cu reci sad samo jednu stvar

Hvala ti sto si mi usao u zivot , veruj da sam ti se obradovala, ali znas me :uteha: kolo.gof :kiss.gif: kako bese ti napisa
Који си ти лик,планеш беспотребно.
to su retki trenuci, veruj mi , jako retki i sa razlogom :uteha: idemo dalje :fight: :zacen:
Za nasu majku Srbiju!

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 25 Дец 2011, 19:38

Epilog..za Svetlanu

Tako je kako je.Biće bolje.Uvek je teško prvih sto godina,posle sve ide lako.
Elem.Tebi koja veruješ,koja se trudiš,kojoj je stalo,koja osećaš,čekaš i nadaš se,koja pružaš i voliš,koja se boriš...šaljem iskrene pozdrave i čestitke. :baloni: :baloni: :baloni: i znam koliko te svaka akcija čini srećnom i da tu sreću i radost deliš sa onima koji te poznaju.A u čemu je ondak vic..sad će da ti kaže čika Mika...slušaj

Ne sanjamo svi jednako
i to nikom ne smeta.

A zašto svima smetamo
kad smo drugačije budni?...
...
Rasejana pesma - Mika Antic

http://nbf.pl‎

Повратак на “2011 година”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 5 госта