www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Pozivnica za svecanu Skupstinu

I ove godine nastavljamo rad
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 12 Дец 2013, 20:16

Povodom 7 godina rada, u svecanoj sali Osnovne skole Ilija Garasanin Grocka sa pocetkom od 18 casova, 16.12.2013 godine
bice odrzana Svecana Skupstina Humanitarne organizacije Carolija Pepeljuga21veka i Prijatelji.
Pozivate se da prisustvujete ovoj proslavi , jer je za tu priliku predvidjeno i dodela zahvalnica donatorima i sponzorima,
zabavno kulturni program i Banket uz skromno posluzenje.

Ulaz je slobodan i podrazumeva

kesicu slatkisa, polovnu odecu, obucu, posteljinu ili bilo koji vid humanitarne pomoci za nase korisnike.

Ocekuje se dolazak diplomatskog kora, uspesnih privrednika, udruzenja gradjana i drugih

Ocekujemo vas

vasa mala pepeljuga21.veka
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 15 Дец 2013, 17:42

Zelim vam svima dobrodoslicu

i evo uskoro najave jednog dokumentarnog filma koji ce biti prikazan u toku radnog dela sutra uvece,.
Nadam se da cete svojim prisustvom uvelicati nase slavlje

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2013, 12:44

http://nasagrocka.info/index.php/rubrik ... odina-rada

Чаролија представила својих седам година рада

Категорија: Интервју-репортажа

Велики успех мале жене

pepeljuga sedam godina
Вечерас је пред пуном школом ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој Хуманитарна организација „Чаролија Пепељуга 21 века и пријатељи“ прославила свој седмогодишњи рад.
Када би се набрајала удружења, као и појединци који су присуствовали овом догађају, а од друштвеног су значаја за општину Гроцка, засигурно би се неко изоставио. Од бројних званица, има доста њих који нису присуствивали. Многи су се извинили због спречености доласка, али има и оних који се нису појавили без образложења. Од званица испред општине Гроцка, такође нико није присуствовао.

Пепељуга представила свој рад

Само отварање скупа започело је извођењем српске и руске химне

а затим је Светлана Урошевић, председница ове организације, хронолошки по годинама изложила свој рад. Пале су и сузе на неким тешким животним причама, али оне Светлану нису омеле да своје излагање изнесе до краја. Након излагања, Светлана је уручила захвалнице и скромне поклоне онима који су на било који начин помогли ову хуманитарну организацију. Славље су употпуниле и девојке из етно групе „Јелек“ које су свијим извођењем нумера одушевиле присутне госте. Поред девојака из Јелека, било је и извођења пар нумера од стране групе која је у саставу „Завичаја“

Потписан и меморандум о сарадњи

На овом слављу, приликом додељивања захвалница и поклона, потписан је и меморандум о сарадњи између „Завичаја“ и „Чаролије“ а најављено је удруживање и још организациија, а све у циљу побољшања живота грађана општине Гроцка.

Велики број присутних је просто запањило шта је све одрадила ова хуманитарна организација. Приликом примања захвалница и поклона, многи су изразили дивљење Светлани Урошевић и истакли да тек сада виде колико је она посебна и да све њихове „акције“ падају у сенку ове хуманитарне организације....
Прилози
pepeljuga_sedam_godina.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2013, 12:49

http://www.grocka-informer.com/obaveste ... C4%91endan

Humanitarna organizacija Čarolija proslavila sedmi rođendan.
Autor Lana Milosavljević

Humanitarna organizacija Čarolija proslavila sedmi rođendan.
Humanitarna organizacija Čarolija – Pepeljuga 21. veka i prijatelji obeležila je juče uveče 7 godina postojanja i humanitarnog rada. Prigodna svečanost održana je u svečanoj Sali OŠ“ Ilija Garašanin“ u Grockoj. Među mnogobrojnom publikom naši su se i predstavnici Saveza inžinjera Srbije, udruženja Zavičaj, udruženja Gročanski gusar, komunističke partije Grocka i udruženja Jelek.

Na početku programa predstavila se predsednica udruženja Svetlana Urošević. Tokom prezentacije prisutni su mogli da vide šta je sve učinjeno u prethodnih 7 godina, a učinjeno je mnogo - organizovane su 74 humanitarne akcije po celoj Srbiji.

Čarolija – Pepeljuga 21. veka je u proteklih nekoliko godina u više navrata uspela da obraduje igračkama i garderobom decu iz Beogradskih domova za nezbrinutu decu, predstavama za obolelu decu na Onkološkom institutu, neophodnom opremom u vidu posteljine, pidžama za odeljenje ortopedije na Banjici, paketima životnih namernica socijalno ugroženim porodicama po celoj Srbiji itd.

Program su svojim glasovima uveličale devojke iz etno grupe Jelek kao i zanimljivi duo iz udruženja Zavičaj.

Humanitarna organizacija Čarolija – Pepeljuga 21. veka i prijatelji prikazali su sinoć svim prisutnima kako je malo potrebno da nekoga bar na tren učinite srećnim, da nisu uvek bogati ljudi veliki humanitarci, već i oni koji skromno žive i koji svoju sreću grade čineći druge srećnima. Meni i svima onima koji pročitaju ovaj tekst ostaje da razmislimo šta je ono što mi možemo da učinimo kako bi smo usrećili one koji su na ivici egzistencije i kojima je tako malo potrebno da im se osmeh bar na tren vrati na lice.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2013, 13:21

Dragi prijatelji, evo kako su nasi mediji ispratili nase vece proslave 7 godina rada, a sad neka moja zapazanja

Prvo da se zahvalim svima koji su ucestvovali kao donatori za ovo vece

Osnovnoj skoli Ilija Garasanin Grocka

STR BRKA

KNJIZARA BAJKA

UDRUZENJU ZAVICAJ KALUDJERICA

SLATKA KUCA

Udruzenju Jelek Grocka

Naravno i gostima iz Saveza inžinjera Srbije, udruženja Zavičaj, udruženja Gročanski gusar, komunističke partije Grocka i udruženja Jelek, firme B.I.V. ,MUP-u Grocka na obezbedjenju, gostima iz Pozarevca, Sremske Mitrovice, Smederevske Palanke i medijima NasaGrockaInfo i Grocka Informeru kao i Porodici Millicevic iz Kaludjerice

Nema reci za utisak, sem da me je cini mi se, na sred predstavljanja rada sustigao umor od svih godina rada, i fizickog umora,i na kraju moje iznenadjenje, kada sam shvatila da su svi , i to svi bili zaista lepo iznennadjeni kada su shvatili koliko se uradilo za ovih 7 godina, kada su culi neke price sa terena, kada su pogledali slike akcija koje su uradjene.Za mene licno najlepsi deo je bio kada sam skromnim poklonima pokazala postovanja ljudima koji su pomogli nas rad i videla koliko su bili ganuti. Sto se tice najavljenog dolaska Ruske delegacije ispred Ambasade u Beogradu, doslo je u skoro poslednjim trenucima do izmene plana ali i to ce se realizovati.

Ako bih mogla da izaberem kome ide posebna zahvalnost onda su tu оve Osobe

Milivoje Trajkovic

Brkic Milan

mr Zoran Pendic

i na kraju moje pace Dinki, tj, moja majka,

jer bez njene pomoci i poljupca kada me nesto zaboli ili sam tuzna tesko da bih pregurala sve ove godine.

Svima hvala, i ljudima koji su se poput G.Branka Stankovica javili da nisu uspeli da stignu na vreme ali su se bar javili i time pokazli jos jednom postovanju prema ovom radu i rezultatima, kao i ljudi na celu sa G.Vojislavom Djordjevicem ispred organizacije Mali Svet iz Dubai-a

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Дец 2013, 14:28

http://www.sits.org.rs/textview.php?file=Razvojni.html

Додељена Захвалница Савезу инжењера и техничара Србије

Хуманитарна организација Чаролија Пепељуга 21. века и Пријатељи одржала је свечарску Скупштину 16.12.2013. године у Основној школи "Илија Гарашанин" у Гроцкој, којој су присуствовали бројни представници организација цивилног друштва – ОЦД ("Друштво за спорт, наутику и екологију", "Завичај", "Срећа за Роме", "Завет"...), донатори, спонзори, предузетници, директор школе, руководилац Развојног центра Савеза инжењера и техничара Србије (РЦ СИТС)...

У првом делу представљени су импресивни резултати у седмогодишњем раду ове хуманитарне организације (ХО), са преко седамдесет успешних хуманитарних акција широм Србије. У другом делу подељене су захвалнице појединцима и организацијама, које су помагале рад ове ХО. Захвалницу је добио и Савез инжењера и техничара Србије.

Присутне ОЦД су одлучиле да у наредном периоду потпишу меморандуме о сарадњи а у циљу обједињавања снага за стварање подлога за побољшање услова живљења становника Општине Гроцка, као и за подстицање унапређивања привредних, образовних и здравствених активности.

Председница ХО Светлана Урошевић истакла је значај семинара који је тим предавача РЦ СИТС одржао 8. новембра у великој сали Општине Гроцка и рекла да ће до краја године започети реализација иницијативе са овог семинара да се оснује Друштво инжењера и техничара Гроцка, које би као чланица приступило Савезу инжењера и техничара Србије, Београд. Руководилац РЦ СИТС се захвалио на додели Захвалнице и изразио спремност за тесну сарадњу са свим ОЦД које делују на територији Општине Гроцка, посебно указавши на потребу заједничке реализације програма за поспешивање привредних активности и повезивање привредника на територији Гроцке и пројеката РЦ СИТС везаних за безбедну квалитетну воду за пиће, посебно пројекта "Безбедна и квалитетна вода за пиће – основно људско право". Како је на поменутом семинару, а и на овом свечарском скупу, истакнуто стратешки значај овог пројекта, чија реализација се наставља и у наредне две године, препознат је и од стране Центра за промоцију науке, институције Републике Србије надлежне за промоцију и популаризацију науке, који је и финансијски подржао реализацију Пројекта.

мр Зоран Пендић

http://nbf.pl‎

Повратак на “2013 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 4 госта