www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

56 Akcija u saradnji sa Svedskim ucenicama

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 28 Феб 2012, 15:59

Kao sto sam naziv govori sam za sebe ovde je skup akcija koje su se odvijale za ovaj vikend za nama, a sve zahvaljujuci devojkama i G.Katom iz Malmea, koji su bili moji licni gosti kod mene kuci tri dana.
Ne znam trenutno sta pre da napisem, s obzirom da cekam slike sa akcija, nista necu da pocinjem dok ih ne dobijem a onda sledi lepo iznenadjenje za sve Vas.
Sve vas voli vasa Pepeljuga21.veka
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 29 Феб 2012, 18:11

Clanovi Porodice Sadikovic, koju su kod nas cinile Mama Kata i kcerka Melisa sa drugaricama, Elis i Joland .Stigle su avionom u Petak uvece,poslala sam dva vozila po stvari i njih i docekala sa majkom kuci. Utisci se jos slezu, jer ipak smo 3 dana proveli zajedno kod mene kuci i zaista je bilo i akcija za decu, odrasle i dom.
Jedno lepo i nadasve interesantno druzenje, izmedju nas kao domacina i njih kao rodjene u Svedskoj.
Devojke nisu ni sanjale da je njihova tema za diplomski vezano za socijalnu pomoc , moze da ih dovede do porodica, koje zive u ne teskim uslovima, jer je to blago receno, a one to cak nisu imale ni na filmu, cak ni u svojim najgorim snovima.

Nastava sledi u svakom slucaju.....
Прилози
DSCF1660.JPG
DSCF1661.JPG
Utovar pomoci za sela u OPstini Cuprija za stara lica
DSCF1663.JPG
Bilo je malo tesno za sve
DSCF1665.JPG
Nasli smo mesta i ovde :)
DSCF1659.JPG
Mama, Sasa i ostali nose kutije i dzakove sa garderobom, obucom i itd...

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 29 Феб 2012, 18:27

Akcijom su obuhvacene 5 porodica , od kojih su 4 sa teritorije Opstine Grocka i Opstine Lazarevac.
Ovde postavljam slike koje sam licno snimila u Begaljici, u porodici gde zive njih petoro, Otac Goran ide sa frezom ili kosom, i kosenjem trave od proleca zaradjuje za porodicu, bere voce, kopa i svakog posla se laca jer nema druge.Opstina Grocka preko Socijalnog mu je sagradila kucu, koja nije bila pokrivena krovom, sto nije samo slucaj u Grockoj, ne znam cemu gradjenje kuce a da na krovu stede, velika je vlaga u kuc, u sta smo se uverili i mi i gosce jer su oba kreveta u kuci gde su deca spavala mokri, tj vlazni.
Po devojkama koje su bile nasi gosti, videla sam da im nije bilo dobro, bile su blede kao krec, nisu mogle da progovore od soka koji je ostavila situacija u kojoj zive ovi ljudi.
Za sad postavljam samo slike sa podele pomoci koja se sastojala u hrani,( brasnu, ulju, seceru, makaronama, biberu, praskuz a pecivo, sokovima, deterdzentu za ves, deterdzentu za sudove, samponima, sapunima, krompiru, crnom luku, slatkisima za decu, paketima sa suhomesnatim proizvodima, mlecnim dugotrajnim proizvodima
palenti i drugim sitnicama koje su potrebne svakoj kuci.Tu je naravno bila i garderoba zimska pretezno, sa obucom, sto novom sto polovnom.
Kako moj brat kaze, nije normalno da ljudi tako zive i ostao je bez teksta koliko ljudi blagosiljaju kada su videli sta su sve dobili.
I to je malo, jer se borim da ljudi ne zavise od toga sta im se odnese, vec da im se obezbede uslovi da i zaradjuju.
Прилози
DSCF1666.JPG
Nase gosce...kako kaze nasa poslovica
Kada deca nisu besna , ni kuca nije tesna :)
DSCF1673.JPG
Sveta i jedna od devojcica porodice koju smo obisli
DSCF1674.JPG
Garderoba, hrana , obuca..........
DSCF1675.JPG
Otac i kcerka, deo porodice u sobi koja nema vlagu i sada cekamo da se malo vreme osusi da bi mogli da unesemo ogroman tepih

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Bing [Bot] и 7 госта