www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Zakon O Porodici

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Zakon O Porodici

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 27 Дец 2011, 16:07

Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Zakon O Porodici

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 27 Дец 2011, 16:09

Kako izgleda Zmaj kad se budi??? :mudrica:

:eek:

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Zakon O Porodici

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 28 Дец 2011, 16:39

Za 48 sati koliko traje potraga da se ima na uvid sam PREDNACRT ZAKONA O PRAVIMA DETETA nisu urodili plodom, jer ne postoji nigde na uvid siroj javnost.
Interesantn clanak koji govori ko su predlagaci je preuzet sa sajta Dveri Srpske

i on glasi ovako
АнтиСПИН: Закон о правима детета писали сорошевци!
Двери откриле ко је писао преднацрт Закона о правима детета.

Београд, 23.12.2011

„Експертска група поднела је Савету Европе Нацрт закона о правима детета (...)На тексту предлога, експертска група правника, лекара, психолога и социјалних радника радила је више од годину дана.“ (РТС)

Двери су претходних дана упозориле на погубна решења овог Закона, који одузима ауторитет родитељима и њихова права преноси на децу до те мере да је ово још један корак у разбијање економским недаћама већ расклимане породице.

Због тога, као уредник сајта Двери, упутио сам захтев на основу Закона о доступности информација, и од канцеларије Заштитника права грађана добио тачан списак аутора преднацрта Закона о правима детета – ова информација нигде другде не постоји:

• Проф. др Невена Вучковић Шаховић, Правни факултет Универзитета Унион у Београду, руководилац – члан УО Београдске канцеларије за људска права, води је Војин Димитријевић, један од водећих другосрбијанских организација;

• Тамара Лукшић Орландић, заменик Заштитника грађана Републике Србије, бивши члан Фонда за отворено друштво, који је према сопственом признању, „део међународне мреже Института за отворено друштво чији је је оснивач Џорџ Сорош“;

• проф.др Невени Петрушић, један од оснивача „Женског истраживачког центра за едукацију и комуникацију”, чији је један од основних циљева „промена патријархалних и конзервативних модела мушко-женских односа“, а први пројекат „Феминистичка школа“, реализован 1998;

• Др Ивана Стевановић, председник Центра за права детета, члан Виктимолошког друштва на чијем списку донатора се на првом месту налазе Фонд за отворено друштво, Фондација Фридрих Еберт (Fridrich Ebert Stuftung, немачка фондација), док је међу донаторима и чувени “Freedom House” у чијој званичној биографији стоји да је “снажан глас спољне политике САД”;

• Ранка Вујовић, бивши начелник у Сектору за социјалну заштиту Министарства за рад и социјалну политику, (до 2007), тренутно у Републичком секретаријату за законодавство као помоћник директора руководилац Сектора за управу, рад и јавне службе;

• Проф. др Богољуб Милосављевић, Правни факултет Универзитета Унион у Београду;
• Проф. др Невенка Жегарац, Факултет политичких наука, Одсек за социјални рад;

• Проф. др Драгица Павловић Бабић, Филозофски факултет, Група за психологију;

• др Викторија Цуцић, професор у пензији Медицинског факултета у Београду .

Новим законом „сорошевци“, амерички и немачки стипендисти одређују како треба да васпитавамо нашу децу.

Заступници идеологије која промовише екстремни концепт људских права (нпр. Невена Петрушић је хтела да се из уџбеника избаци традиционлна породица као дискриминишућа) су написали Закон којим ће држава да има она права која тренутно имају родитељи. На овај начин, та иста идеологија имаће законски оквир да уђе у наше домове и одређује нам како треба да се односимо према нашој деци.

Двери ће наредних дана покренути низ акција, између осталог и петицију јавних личности које ће својим личним и професионалним ауторитетом стати у фронт за очување породице.

Све су нам узели, породицу не дамо!
Више о Извор: Никола Маринковић (nm)

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Zakon O Porodici

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 28 Дец 2011, 17:01

Potraga za pisanim dokumentom traje jos uvek, tesko d acu sad odustati za njim, i interesuje da li ce sile pokusati da me zaustave, jer sve je moguce u Republici Srbija.
Sa ljudima koji su se pokazali i dokazali ne samo u radu sa Humanitarnm Organizacijom Carolija Pepeljuga21.veka i Prijatelji , vec i na svom terenu, se ovih dana, dok drugi cekaju Novu Godinu,radi intezivno na prvoj zvanicnoj konferenciji za stampu koja ce biti ispred nase male organizacije i drugih pravnih subjekata koji budu zeleli da ucestvuju.Dok se sa jedne strane radi intezivno samo na prikupljanje potpisa Intelektualaca, mi cemo se okrenuti narodu, onom jednostavnom i narodskom, da od njega zatrazimo podrsku, i koliko smo uspeli da dobijemo podrsku vec iz 8 gradova za menje od 24 sata, nadamo se da prikupljanje samo 300.000 potisa ne bi trebalo da bude neki problem.
U razgovoru sa izvorima iz same Skupstine Republike Srbije, sam prednacrt zakona, cak i ako se bude doneo samog pocetka Januara , ne postoji zakonska mogucnost sem da se donese po hitnom postupku , pre Marta.

Zbog mog licnog narusenog zdravlja, koje vec pocinje da me nervira iskreno, potrudi cu se da preduzmem mere da nema uticaja na sve ciljeve koje zelim da postignem u ime Carolije Pepeljuge21.veka i Prijatelja.
Ukoliko vas iole zainteresuje ova prica, necu vas terati da se prikljucite sem ako kao covek bez obzira bili roditelj ili ne ne shvatite pogubnost predlozenog nacrta.

Kada sam pricala u emisiji urednka Slobodana Zivkovica, pricala sam o stvarima za koje sam gledala i slusala sta se sprema roditeljima i deci,na kraju Emisije, javila se zena koja prvo nije shvatila da je Isidora Bjelica dosla da podrzi moju pricu, ali je valjda stala za knjigu da se malogradjanski hvali kako ju je dobila, da bi meni saopstila da je sramota sto se bavim Humanitarnim radom.
Bogu hvala te smisao i samu NECISTU SAVEST u ovom mom radu nemam, niti je poznajem, koliko dajem i sebe licno u tome i koliko dajem od sebe.Postoji li nekog ko zeli da mi pomogne da platim zaostale racune za mobilni, koji nisam platila 5 meseci, da ne bih isla u zatvor, jer nemam tih para???
Toliko o tome koliko imam koristi materijalne od ovog svog rada.
No da se vratim na temu.

Da postoje Sile koje zele nakaradni zakon da stave u proceduru, postoje, za sad kazem nisam u mogucnosti da ga imam na uvid, ali sad ne zelim da odustanem dok celu pricu ne izguram do kraja.Da li cu imati od Vas, koji pratite forum, a znam da vas ima, imati podrsku ili pomoc, za sad ne znam, ali bilo bi dobro, nakon sto pogledate sta sve moze pasti na pamet nekima da predloze kroz neko vreme da se i slicne ili takve mere usvoje u zakonu, koji navodno treba da utice na zdrav razvoj deteta.
I dan danas se jezim od same pomisli, jer nisam Majka, ali planiram.I sama pomisao na neke mogucnosti da se mogu desiti stavljaju me u dilemu sta da radim.S obzirom da ne cekam podrsku Intelektualaca, vec bas ljudi iz naroda koju imam, krecem sa onim sto najbolje umem, a to je rad.

Potrudicu se da nadjem dokumentarac koji jeste duzi ali bih vas zamolila ako se vec nadje na ovoj temi da ga pogledate i cujete i druge stvari koje su tako normalne na zapadu i onda samo zapitajte sami sebe, da li i vi to zelite za svoju porodicu.

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 9 госта