www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

51 Akcija za Babu Majku i Bebu

Dok se drugi pripremaju za smak sveta, mi cemo pomagati i dalje
pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Дец 2011, 17:56

http://www.pravda.rs/?s=gladuju+majka+i+beba

Гладују и мајка и беба
Друштво | 14. децембар 2011. | 19:55

БЕОГРАД – Да трудноћа и рођење детета могу да буду почетак озбиљних егзистенцијалних проблема, уверила се Београђанка Ива Огњановић, која је у поодмаклој трудноћи, без образложења, добила отказ. Са једномесечном бебом и мајком живи у изнајмљеном стану на вересију, јер преживљавају само од скромне пензије.

Како је за „Правду“ испричала Ивина мајка Љиљана Огњановић, њена кћерка је већ месецима под стресом, а због свега што јој се догодило остала је без млека, па бебу не може да доји, док за вештачко млеко и остале потрепштине неопходне за негу детета немају средстава.

- Када је Ива остала у другом стању, нашој срећи није било краја а, иако тешко живимо, сматрали смо да ћемо са њеном платом и накнадом за трудничко и породиљско боловање и мојој малом пензијом некако издржати трошкове који долазе са бебом. Ива је радила у фирми „Тоби“, која се бави одржавањем хигијене у зградама, и до петог месеца трудноће је ишла редовно на посао. Према савету лекара, тада је отворила боловање – прича бака.

Само месец дана касније, 30. септембра, добила је отказ од послодавца.

- Буквално јој је рекао: „Да сам знао да си трудна, не би радила ни неколико месеци у фирми“. Када сам покушала да позовем њеног непосредног руководиоца Драгана Томића, он ми је рекао да га више не зовем, јер ће нас пријавити полицији због узнемиравања. Убрзо после тог шока, у осмом месецу трудноће, Ива је 17. новембра родила, Богу хвала, здраву мушку бебу. Неколико дана после порођаја, због стреса је остала без млека. Последња четири месеца живимо у изнајмљеном стану у Котежу, а 2005, после смрти моје мајке, избачене смо из стана код „Лиона“ на Звездари, јер нисмо имале стамбени уговор, а стан није био откупљен – прича Љиљана.

Према речима наше саговорнице, она, њена кћерка и једномесечни унук сада живе од само 9.000 месечно, колико износи њена пензија, што није довољно ни за храну и кашицу за бебу, а камоли за станарину.

- Пензија ми је 13.000 динара, али ми 4.000 месечно одбијају за кредит, и заиста не знам како ћемо да преживимо са мање од сто евра месечно. А можете мислити колики су трошкови одгајања новорођенчета. Дугујемо за кирију већ четири месеца и Бога молимо да нас газда не избаци, јер куда ћемо моја кћерка, ја, овако болесна, и беба – очајна је Љиљана Огњановић.

С. Миловановић

Томић: Да ме оставе на миру

Власник фирме „Тоби“ Драган Томић демантује да је био непријатан према Иви и да је она добила отказ због трудноће.

- Ива је била запослена на одређено време и истекао јој је уговор о раду, па је по закону морала да добије прекид радног односа. Иако је до тада крила од послодавца да је у другом стању, када смо то сазнали, понудили смо јој помоћ, али смо се суочили са нападима. То су биле дрске и врло директне увреде. Рекао сам им да ме оставе на миру и да ме више не малтретирају. Породичан сам човек, разумем када неко има проблем, али није у реду да ме радник јавно и лажно блати – каже Томић.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Дец 2011, 18:09

Posto su nas pozvali da pogledamo ovu vest, to smo i ucinili
Danas je konacno obavljen razgovor i sa Majkom male bebe, Ivom Ognjanovic i ona nam je stildljivo i skoro uplaseno rekla sta joj je naj najneophodnije

pampers pelene br 1

Mleko Impamil Jedinica

vlazne maramice

hrana kako za bebe tako za njenu majku i nju licno

Svedske pelene

Nova godina je tu, akciju sam stavila u 2012 godinu verovatno oko Bozica je realizacija, ako zelite da pomognete imate na naslovnoj strani nas kontakt.Hvala

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 22 Дец 2011, 17:32

Milan Velickovic je obezbedio lekove za majku tj Baku

i od nas je krompir, mislim da cemo moci da izdvojimo oko 50 kg.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 23 Дец 2011, 12:51

U medijima je izasao sledeci clanak sa greskom

podelili su nam Organizaciju na Caroliju i Pepeljugu21.veka

nista strasno reagovala sam

http://www.pravda.rs/2011/12/22/i-pored ... a-gladuje/

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 07 Јан 2012, 08:44

Господин који нам се јавио пре два дана, је на кућну адресу уплатио износ од 5.000 динара за Ивину породицу eusa_clap.gif Његова је жеља да остане анониман али ми ћемо остати и даље у контакту .Хвала му у име наше организације и у име Ивине мајке, и бебе eusa_clap.gif

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 31 Јан 2012, 19:44

Milan Velickovic je pre par dana odneo G.Ivi pomoc u vidu hrane, kozmetike za bebe i jedan dubak za dete. Ovu akciju je pomogla nasa Marija , koja je poklonila dubak, kozmetiku i ja joj se od srca zahvaljujem na tome. eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif takodje i Milanu koji je transport iz Grocke do Ivine kuce obavio o svom trosku, a to nam znaci puno i pokazuje da nismo sami.Uskoro o tome u casopisu Pravda

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 31 Јан 2012, 19:46

Gospodja IVA, sa bebom i mamom zeli da prihvati nas predlog da ode iz Beograda ako bi imala mogucnost da cuva neki stariji par ili osobu na imanju, salasu, koja bi ostala da zivi tu sa porodicom i dalje. Znaci, ako znate da neko zeli da primi porodicu koja bi zivela kod njega a da ostavi u nasledstvo kucu ili plac javite nam se

Hvala

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 17 госта