www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Tomino Jevandjelje

Уредник: zoxyf

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 15:19

Zasto Katolicka crkva ne zeli da prizna jevandjelje?
Zasto se protivi? Koliko je film Stigmata dao odgovore na ova pitanja
Прилози
Tomino jevandjelje 1.jpg
Tomino jevandjelje 2.jpg
Tomino jevandjelje 3.jpg
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 15:27

Izreke koje su skupljene
Najveci deo ljudske populacije zeli vezu, opipljiv dokaz o Bogu. A istina i Bog su tako jednostavni, da smo zaista smo onaj kao dete moze da shvati jednostavnost koja preovladava u ovim spisima.
Nema komplikovihoh reci, nema komplikovanog ucenja
Da li smo mi spremni za tako nesto?
Прилози
Tomino Jevandjelje 4.jpg
Tomino Jevandjelje 5.jpg
Tomino Jevandjelje 6.jpg
Tomino Jevandjelje 8.jpg
Tomino Jevandjelje 9.jpg
Tomino Jevandjelje 10.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 15:35

U razgovoru sa ljudima o tkz. 2012 godini, i smaku sveta, mogla sam da vidim i cujem mnogo pozitivnih misljenja. Ljudi , pravi ljudi su pomireni sa samim sobom, i tu nasli snagu za sebe, i porodice , za svoje probleme. Niko od njih nema cinizam, zavist, ljubomoru ili neku drugu losu stranu. Gledanje na zivot, Boga se razlikuje od strahopostovanja i ustezanja radosti zivotu, sitnicama koje u sustini i znace nas zivot.
Прилози
Tomino Jevandjelje 11.jpg
Tomino Jevandjelje12.jpg
Tomino Jevandjelje 13.jpg
Tomino Jevandjelje 14.jpg
Tomino Jevandjelje 15.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 15:45

S obzirom da sam videla stigmate , na dan krstenja
I kada sam odgledala film, gde se ulazi u pricu dublje o nacinu kako se postuje vera i zivot, dosla sam na ideju da na neki svoj nacin pokusam da price o smaku sveta koje su toliko uzele maha, da deluju negativno na ljude koji su i ovako puni problema.Ako se pokajemo, sto je i osnova ucenja u zvanicnoj Bibliji, ako smognemo znage za to, jer to nije ni malo lako,onda smo uspeli.Najteze je oprostiti smom sebi, Svi mozemo da se pravimo jako pametni, mdri i uceni, kada govorimo ili korimo nekoga, a sta je u stvari sa nama samima? Da li imamo pravo toliko, koliko sebi zapravo dajemo ? Da li smo mi savrseni?, da li je nas zivot savrsen?!
Прилози
Tomino Jevandjelje 16.jpg
Tomino Jevandjelje 17.jpg
Tomino Jevandjelje 18.jpg
Tomino Jevandjelje 19.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 16:01

Mnogi danas propovedaju kraj sveta, masovna samoubistva po raznim sektama mogu da budu uskoro vesti, koje cemo slusati. Ljudi se boje kraja. Sta je to kraj, i zasto se grcevito plasimo toga?
Moram opet da krenem sa stanista da nismo bili tu kada se odlucivalo sta ce biti kao osnova Biblije, niti je bilo ko od nas ziveo u doba Isusa , sa ovom svescu koju imamo danas.
Dusa, ta zivotna energija, koju su neki naucnici uspeli da izmere u trenutku umiranja osobe gde su vrsili merenja, specijalnim uredjajima visoke osetljivosti je u svakom uzorku pokazala da jedna konstantna vrednost odlazi iz tela.
S obzirom da smo prerasli Srednji vek, kada je crkva kao institucija imala jak uticaj na svest coveka, a zanimljivo da ne postoji skoro ni jedan sacuvan dokument iz tog doba, u 21 veku ostavljena je sloboda Izbora
Vere ili Nevere

Svako je sam sebi sudija, na osnovu ne samo Pokajanja, vec i gradjenog misljenja i stava u odnosu na sebe i okolinu.
Samoprozvani Ucitelji, Spasioci, Proroci i ko zna sta ce nas jos sve snaci, s obzirom da se Valilon vec izgradjuje ponovo, ostavlja nam mnoge citate iz Bibljije kako je poznajemo, vec sad i mogucnost da se zamislimo nad onim sto je sacuvano kao Pouke covecanstvu
Прилози
Tomino Jevandjelje 20.jpg
Tomino Jevandjelje21.jpg
Tomino Jevandjelje 22.jpg
Tomino Jevandjelje 23.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 16:10

Nauka i crkva, dve jako slozene Institucije su drustvu dale pregrst materijala za razmisljanje, i koliko postavljam ovo Jevandjelje, sve sam vise i sigurna o raznim manipulacijama drustva kroz vekove.
Najvece stvari su naj i jednostavnije, nas je problem sto volimo da komplikujemo
Прилози
Tomino Jevandjelje 24.jpg
Tomino Jevandjelje25.jpg
Tomino Jevandjelje 26.jpg
Tomino jevandjelje 27.jpg
Tomino jevandjelje 27-1.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 16:28

Posto imamo domace zivotinje, desava se na zalost da ostanem bez hrane za njih, i par puta, kada sam donosila kukuruz da ih nahranim, kokoske, pilice i gusku,na izgled mirno malo drustvo, gde su svi bili maze,i svako na svoj nacin poseban,pretvorilo se u gomilu gladnih, razjarenih zivotinja, koje je teralo napred glad i poriv za samoodrzanjem.
Retko ko je stojao s strane i cekao svoj red, jer su znali da cu dati dovoljno kukuruza po celom dvoristu, i u svim cinijama.
Tako sam posmatrala taj juris na dzak , gde se nalazio kukuruz i zatresla se od jeze, jer ako tako malo stvorenje se od mazne zivotinje pretvara u zivotinju koja skace, koja moze da povredi kljunom, kandzama ili krilom, za sta li je tek covek stvoren kada se nadje u slicnoj situaciji.
I tu sam morala ili ne da budem opet zahvalna na pametne zivotinje koje su stojale strpljivo sa strane i cekale da se guzva stisa i da krenu sa jelom.

Covek, kome je data moc,govora, jedna jedina karakteristika, po kojoj se razlikuje od drugih oblika zivota na zemlji, je u stvari najkrvolocniji stvor.
Zmije, pauci, skorpije, su samo bica koja imaju otrov u sebi, i koja retko napadaju sem ako im ne preti opasnost, a covek napada i onda kada mu zivot nije ugrozen vec iz besa.

Legende i mitovi postoje kako u nasoj , tako i u drugim kulturama, i bez obzira na kom kontinentu, one ponekad imaju isti Mit ili Legendu.
Knjiga i pisana rec , je mozda bila odlika jednog dela stanovnistva kroz vekove, ali predanje je ostalo u narodu, gde god se on nalazio,kojim god jezikom se sluzio.
Ponekad stvari nisu onakve kakvim se cine da jesu, i ponekad je Istina tako ocigledna da je nemoguce da se prihvati jer je tako jednostavna
Прилози
Tomino jevandjelje 28.jpg
Tomino jevandjelje 28-1.jpg
Tomino jevandjelje 29.jpg
Tomino jevandjelje 29-1.jpg
Tomino jevandjelje 30.jpg
Tomino jevandjelje 30-1.jpg
Tomino jevandjelje 32.jpg
Tomino jevandjelje 32-1.jpg
Tomino jevandjelje 33.jpg
Tomino jevanfjelje 33-1.jpg
Tomino jevandjelje 34.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Tomino Jevandjelje

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 21 Јан 2011, 16:38

Postoje hiljade, miliona knjiga napisanih i zivotu, veri, i ucenju.
I da se sve procitaju, covek na kraju ne bi ni znao sta da misli

Najveca Istina i spoznaja, je u nama samima.
Pristalica jesam, da je u svakom bicu i deo Boga, i ako se krene od toga, sve je receno. Nista sto neko uradi, pomisli, pozeli ne moze biti sakriveno jer sve to delimo sa njim.
U sebi svako nosi i Pakao i Raj, a sta ce pobediti zavisi smo i iskljucivo od nas samih, To je izbor koji mnoge plasi, da smo odgovorni za svoja dela ali sto se covek sa tim pre pomiri lakse je ziveti.

Tomino jevandjelje je ovde predstvaljeno, i ko zna koliko ih ima jos, treba naci spregu izmedju svega sto se procita i naseg unutrasnjeg izbora u sta zelimo da verujemo i kako cemo ziveti.
Nadam se da ce vam citanje biti ugodno!

http://nbf.pl‎

Повратак на “2012 godina”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 6 госта