www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Ne okrecite glavu, svako od nas ima majku

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3327
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Ne okrecite glavu, svako od nas ima majku

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 24 Мај 2011, 10:35

Mislim da je ovo odlican naslov, za ovo sto zelim i o cemu zelim da pisem.
Jednog dana sam izasla ispred kapije i paznju mi je privukao jedan mali pokret na zemlji. Kada sam bolje pogledala u pitanju je bilo vrapce, koje se scucurilo pored auta, verovatno umorno na svom prvom letu.
Uzela sam ga u ruke nezno i polako, i odmah otrcala do komsije koji zna dosta o pticama, moj dragi komsija Misa Petrovic.

Na moje pitanje sta da radim sa malo ptice, odgovorio mi je da moram da pronadjem gnezdo iz koga je ispalo i da ga vratim majci inace ce da ugine.

trazila sam gde je gnezdo po krosnjama drveca kojeg ima u mojoj ulici, ali jedino mesto desavanja gde su ptice bile aktivne je jedna velika kuca, i cini mi se da je gnezdo bilo pod strejom krova
Dovoljno velike merdevine nisam imala, i bila sam ocajna kako da ga spasem.
Usla sam u kucu i na brzinu sam pobila par musica i htela da nahranim vrapce, ali ono nije htelo da jede,
Prijala mu toplina moje ruke i cini mi se da me zavolelo ali na mah. Kako sam ga pustala da skakuce po stolu, samo je trazilo da se vrati u sigurnost i toplinu sake.
Izasla sam napolje i mam mi rece da jedan vrabac leti stalno u dvoriste, i ako je to njegova mama trebalo bi da ga pustim.
Stavrno, jedan vrabac je leteo nisko i izgledalo je kao da doziva svoje detence.

Gledala sam vrapce, koje sam stalno i cmakala, ljubila, mazila i rekla sam mu
Ako te mama trazi, i ti je cujes, ajde zapevaj pozovi majku
I ptice kao da me je razumelo, kada je culo poznati cvrkut i ono se oglasilo
Lepote Bozije, kako je to bilo gledati da su roditelji odmah krenuli u pravcu malisana.

Sta cu, kud cu, resila sam da ga ostavim kod auta gde sam ga i nasla, i samo sto sam ga spustila majka je prisla ne plaseci se, i odmah ga je ljubila, proveravala, jer je on mali mali majecki bio, jos mu oko kljuna bilo zuto sve.

Vrapce, mangupce, skakutalo pa na ulicu, lele, kad ono kola idu
Ja lepo skocim na ulicu zamahnem rukom da covek sa autom stane, pa ti pokupim vrapce, i vratim kod mame.
Covek me gleda, onako zgranuto sta mi bi, ja mu pokazem na pticice, a on se nasmeje, verujem da skoro nije video nista slicno.
Vidim ja da mama vrabac leti na jedno drvo u dvoriste gde je ta velika kuca, i ja lepo vrapce opet u dlan te u dvoriste.
Srece,, tek onda, mislim da se cela rodbina sjatila da ga vidi, pa mu nesto pricali, pa ga ljubil, mazili, ma sve oko njega
Ja se lepo udaljim da ih pustim same, i kada sam se vratila posle desetak minuta vrapceta nije bilo ni odraslih vrabaca

KOliko puta u nasem zivotu, sretnemo osobe, decu, ljude, kojima je potrebna pomoc, kada su nemocni, umorni i mali kao to malo vrapce?
Koliko puta smo stali da samo pogledamo situaciju?
KOliko puta smo poduzeli nesto?
I koliko smo uostalom kao i ljudi spremno da pokazemo malo volje, snage, interesovanja da pomognemo nekome, ko je umoran od napora da prolazi kroz zivot, ko je mali i bespomocan kao to malo vrapce?
Na zalost odgovor je da je samo mali broj ljudi spreman za to.
Drago mi je sto spadam u ljude koji pomazu drugima, pa makar to bila mala pticica, koja se umorila na svom prvom letu van gnezda.
Прилози
DSCF1006.jpg
Mali dzivdzan nestasko
DSCF1007.jpg
Majecki vrabac
DSCF1008.jpg
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

http://nbf.pl‎

Повратак на “Оставштина за будућност”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 7 госта