www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

19 и 20 Акција посвећена Калахари

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

19 и 20 Акција посвећена Калахари

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 20 Јан 2010, 01:20

Једном приликом када сам била ван куће, када ме је сачекала мама сва у сузама са причом о једном човеку и кћерци који су живели у Ритопеку.Када смо радили наше акције које су донирали Банка Хране имали смо могућност да на терену доста радимо и обиђемо заиста сиромашне породице.Ову породицу нисмо обишли јер нисмо до тог тренутка ни знали за њу, а онда посредством једне хумане жене Раде и наше пријатељице Сање смо чули за њих.

И као што обићно бива неко мора да погледа и то.Том приликом смо урадили једну да назовем мању акцију и отишли смо да пронађемо и ову породицу.Оца Роберта и кћер Тамару која иде у 2 разред основне школе.
Не знам какода опишем наш пут но пошто су нас сачекали и одвели до њих затекли смо истуацију да је у једној малој собици било прво јако хладно,оскудан намештај који је чинио један кревет, један хладан шпорет и један мали сто

Без воде, без дрва, без могућности да се угреју али са осмехом на лицу.Зоран Слоба и :flowers: смо уручили намернице, кућну хемију и попричали са њима о томе како живе, како се сналазе и остало
Нисмо се дуго задржали али смо сви троје решили да се потрудимо да породици за Оца и Кчер нађемо боље услове за живот.

Тада сам поставила овде на сајту и на још три места предлог као наше следеће акције и онда се појавила КАЛАХАРИ :clover: :clap:
Са том дивном дамом и њеним супругом смо се опет сви троје нашли убрзо након наших порука које смо разменили јер сам тражила помоћ око могућности преласка породице у неки други смештај.Када смо се нашли, отишли смо заједно до Ритопека где је Зоран са својим мотором пробао да се до њихове куће дође, док смо Слоба и ја кренули за потрагом за новим путем до куће јер смо билир ешени да по том снегу и леду породицу селимо исто вече.
Тако смо и урадили и у мали собичак се убрзо скупило доста нас укључујући и Г.Раду са почетка приче и пријатеља.Уз причу и игру Тамаре и Клахари, уз озбиљне теме између мушких чланова у тој собици дошао је тренутак када се питало, да ли се иде или не у нови стан
И...........Одлука је донесена уз осмех наше драге Калахари и њеног супруга и сви смо се сметили у Пикап и кренули до центра.Весела дружина, Тамара која није могла да се смеје онако радосно као и свако дете и Роберт са збуњеним изразом на лицу јер није могао да верује да му се све ово дешава.

После неких пола сата смо дошли у Гроцку, сместили Роберта и Тамару, понели сам неопходне ствари за почетак и средили кирију за први месец.

Јако смо били сретни да коначно Тамара има своју собу, да има топао шпорет, да има фрижидер кухињу купатило.све оно што је било немогуће и топлину око себе, јер је Слободанова породица одмах прискочила и са храном и гардеробом а и дрвима

Касније пар дана , смо били у дрва, Роберт, Слоба Зока и ја и донели дрва како Роберту тако и мени. :oops:

Калахари је дошла касније са кчерком и донела јелку за нову годину са украсима које су поставиле Тамара са новом другарицом Калахарином кћерком.Тако је настало ново пријатељство између оних који дарују и оних који примају помоћ, и не само то, већ и лепу реч, топле искрене захвалности које иду у оба смера и најважније једна нова пријатељства где је најважније бити и остати Човек.

Калахари хвала велико за све што сте помогли овој породици, и јако ми је драго када чујем да сте их обишли
Прилози
DSC00325.jpg
Калахари и Тамара у упознавању и са игром са новим луткама и још неким поклонима
22122009331.jpg
Ово је сада само прошлост
22122009330.jpg
Решили смо да се из ове куће коначно крене али само у једном правцу
DSC00323.jpg
Зоки на мотору( будући учесник на неком такмичењу мотором по снегу)
2019.jpg
2024.jpg
2025.jpg
2021.jpg
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

kalahary
Поруке: 3
Придружен: 15 Дец 2009, 19:59
Контакт:

Re: 19 и 20 Акција посвећена Калахари

Непрочитана порукаод kalahary » 26 Јан 2010, 19:07

Obisla sam ih danas opet draga Pepeljugo,placena je kirija i za februar,tako da za sad ostaje briga oko posla za oca male Tamare,zima se oduzila,ali dace Bog da nesto iskrsne. :yes:
Прилози
24122009339.jpg

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 26 Феб 2010, 16:21

Поздрав велики за Весну Раонић која жели да се прикључи акцији за породицу Тамаре и Роберта
Очекујемо да Весна буде гост ове породице и нашег Удружења пре Ускрса! :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif: :kiss.gif:
Желим вам миран и леп живот и да нађете снагу и радост у будућем животу, јако ме је гануло ваше писмо и ваша жеља да помогнете.
Заиста се радујем сусрету
С поштовањем Пепељуга21века
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

kalahary
Поруке: 3
Придружен: 15 Дец 2009, 19:59
Контакт:

Непрочитана порукаод kalahary » 28 Феб 2010, 11:24

Juce se moja prijateljica Dragana prikljucila ovoj akciji i platila martovsku kiriju u iznosu od 100e,tako da ova mala porodica ima krov nad glavom i sledeci mesec. Zima je teska, nema posla pa otac male Tamare tesko zaradi ponesto a stalni posao nema. Zao mi je sto nisam bila u prilici da slikam upoznavanje Tamare i Dragane,ali ona prosto nije osoba koja bi se prijatno osecala da sam to uradila,mozda nekom drugom prilikom. Tamara vec danima zivi u hladnoj kuci,nemaju drva,ponudili smo da donesemo grejalicu ali to bi im bio dodatni opterecujuci trosak za njihov budzet,tako da ne znamo sta uraditi,ako neko ima ideju za pomoc,bili bismo zahvalni. :flowers:

http://nbf.pl‎

Повратак на “2009 година”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 7 госта