www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Ко нам се обраћа и како за помоћ

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 27 Мај 2010, 10:37

Данас сам добила маил који каже овако

MOLIO BI VAS STAJE DOBRO OD VASIH PROIZVODA,SAVET,ILI CAROLIJA PEPELJUGE,21-VEKA I PRIJATELJI, ZA DIABETES,2-ZAHVALJUJEM.

Драги Иване
Наше производе немамо такве врсте, нити било које јер не производимо ништа, оно што имамо то су савети које смо чули од других људи, а неке од њих су неки и пробали, као на пример моја мама која је имала дијету и пила један напитак од којег је ниво шећера пао

За дијетски систем исхране користила је цимет скоро сваки други дан, значи једна кесица дневно тј сваки други дан са интрегралним пиринчем.
Броколи, карфиол, који је грицкала пресан
И на крају напитак који се прави на следећи начин

У литри свежег крављег млека, не куповног исече се једна главица већа црног лука или три мање , на кришке.
То се стави на шпорет на тихој ватри да уври до пола од количине која је стављена. Када је готово стави се у фрижидер и следећих 7 дана се пије по једна мала чашица ујутру , поподне или увече, значи као чашица за ракију.
После 7 или 8 дана обично толико траје количина препоручујем да се уради налаз који покаже која је вредност шећера у крви.
Тај савет или рецепт смо добили од мајке наше куме, која је опет то узела од комшије који је годинама примао инсулин и са овим природним напитком је успео да сведе количину шећера у нормалне вредности

постоји и линк који говори о томе

http://www.pepeljuga21veka.com/forum/vi ... =110&t=440

Иване, сваки човек је посебна прича, ни један организам није исти као други, ово су савети који су испробани у мамином случају. Волела бих да добре резултате донесу и код тебе и оно што је најважније нема нервирања око било чега.
Наш душевни мир је подлога за здравље.
Ја те поздрављам и желим све најбоље и да нам јавиш резултате! :kiss.gif:

Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 31 Мај 2010, 16:43

У току дана је позвала једна госпођа која нас је похвалила за наш рад и обавестила о једној породици која има проблем
С обзиром, да нас у последње време један одређен број људи контактира , јер су чули за нас и наш рад, морам рећи да сам јако поносна на све људе који су допринели својим ангажовањем да се такав глас и чује
Иако смо у односу на друге хуманитарне организације јако слаби, ми наше резултате ипак остварујемо а тамо где не можемо да помогнемо конкретно онда прослеђујемо људе на праве адресе.
Пошто наша 30 акција иде у сарадњи и потекла је из емисије Квадратура круга мислила сам да је најбољи начин да их повежемо са Г. Бранком Станковић, јер је у питању одличан ученик који жели да упише смер криминалистике а живи са породицом у кући која нема чак ни купатило.

Сачекаћу да се госпођа опет јави, замолила сам да случај породице о којој ми је причала објави на нашем сајту, и могуће је да неко од вас има решење јер свако од нас познаје неког ко можда може конкретно да помогне јер је у питању пресељење из нехуманих услова .

Још једном апропо јављања ове дивне госпође, велику захвалност свима који су део наше чаролије. eusa_clap.gif

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 02 Феб 2012, 11:27

Obracam vam se vec po drugi put mada prvi put sam dobila negativan odgovor molim vas po drugi put ako mi mozete pomoci meni i mojoj deci imam ih cetvero zivimo kao potstanari u st.moravici opstina backa topola molim vas za razumjevanje prosto receno gladni smo vise nego siti u hladnoj sobi bez ogreva dvoje dece mi ide u skolu mala zlata ima 15 god ide u prvi srednje koja ima hormonski poremecaj rasta zbog financijskih poteskoca neidemo na redovne kontrole zlata je odlican ucenik zlatko ima 13 god ide u 4 razred specijalne skole i zlata ide u spec skolu u suboticu dvoje dece su 19 i 18 god neidu u skolu i nerade nigde molim vas malo paznje i ako mi nemozete vi pomoci ako je moguce dami date broj tel od branka kvadratura kruga da pokusam dalje jel ovako necemo moci jos dugo. moj broj tel je 06215******vesna unapred zahvalna.

Kontakt podaci:
Vesna Jovanovic

telefon: 06215******* telefon dostupan CAROLIJI

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Re: Ко нам се обраћа и како за помоћ

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 03 Феб 2012, 14:01

Obracam vam se vec po drugi put mada prvi put sam dobila negativan odgovor molim vas po drugi put ako mi mozete pomoci meni i mojoj deci imam ih cetvero zivimo kao potstanari u st.moravici opstina backa topola molim vas za razumjevanje prosto receno gladni smo vise nego siti u hladnoj sobi bez ogreva dvoje dece mi ide u skolu mala zlata ima 15 god ide u prvi srednje koja ima hormonski poremecaj rasta zbog financijskih poteskoca neidemo na redovne kontrole zlata je odlican ucenik zlatko ima 13 god ide u 4 razred specijalne skole i zlata ide u spec skolu u suboticu dvoje dece su 19 i 18 god neidu u skolu i nerade nigde molim vas malo paznje i ako mi nemozete vi pomoci ako je moguce dami date broj tel od branka kvadratura kruga da pokusam dalje jel ovako necemo moci jos dugo. moj broj tel je 06215******* vesna unapred zahvalna.

Kontakt podaci:
Vesna Jovanovic

telefon: 06215******* telefon dostupan CAROLIJI

Razgovarali smo sa OPstinom B.Topola i dobili pozitivan odgovor, da ce G. Vesna biti pozvana na razgovor.
Nadamo se da ce joj pomoci a nama da jave kakav je ishod.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 08 Феб 2012, 23:45

Firma: Humanitarna organizacija Čarolija - Pepeljuga 21. veka i Prijatelji

Ja sam samohtana majka imam 45 godina i cerku od 13 zbog bolesti sam sprecena da radim prezivljavamo od materijalnog i decijeg to je oko 10500 lekove sam prestala da pijem jer mi mesecno treba oko 4500 dokle cu moci ovako neznam molim vas za pomoc ja sam iz zeleznika treba nahraniti moje dete skolovati obuci sad je hladno mi nemozemo kupiti kvalitetne cizme nego je stavljam kese na nogicu pa onda se obuje da joj noge budu suve moje dete najvise zna za krompir na sto nacina mogla bih da vam pisem i pisem ali na tolika vrata sam zakucala za pomoc nista izvinite pozdrav jedna ocajna majka e mail neznam posto koristim tudji kompijuter adresa mi je stevana sremca 22

violetajaksic
telefon: 066******* (kad god od muke nespavam kako treba ni nocu) telefon poznat Caroliji , u slucaju da zelite da posaljete paket ovoj zeni imate adresu.Hvala!!!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 08 Феб 2012, 23:47

Poštovani,

Mom osmomesečnom sinu Sergeju urađena je magnetna rezonanca endokranijuma koja je u supraselarnoj regiji, u nivou optičke hijazme i hipotalamusa, pokazala postojanje velikog tumora. U attachmentu Vam šaljem otpusnu listu. Detetu je pod hitno neophodna operacija kojom bi se ovaj tumor, koji mu ugrožava život, otklonio.

Doktori iz Službe neurohirurgije Kliničkog centra Srbije su nam rekli da, ukoliko bi se ovakva operacija izvela u srpskoj klinici, postoji velika verovatnoća da dete ostane bez vida, jer ne postoje dovoljno precizni instrumenti, a tumor je veoma uznapredovao. Preporučeno mi je da se zahvat izvrši na nekoj od bolje opremljenih klinika u inostranstvu.

Kako je moja porodica lošeg finansijskog stanja, a ovakva operacija košta 50.000 evra i prevazilazi naše mogućnosti, obraćam Vam se sa molbom da, ukoliko Vaša organizacija ima fond koji bi sredstvima mogao da podrži izvođenje ovakvog hirurškog zahvata u inostranstvu, me kontaktirate što pre i primite na sastanak kako bih Vam slučaj izložio i potkrepio dokazima.

Unapred se zahvaljujem na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam,

Saša Milićević, otac deteta
064­/581-10-65
011/286-13-25
U Komercijalnoj banci smo otvorili ziro racune na koje mozete uplacivati novac za Sergeja.
-br. dinarskog žiro računa 205-9011004580162-90
-br.deviznog žiro računa: za inostranstvo RS35205903101757305097
Za Srbiju (samo pravna lica) 90-310-1757305.0

Danas smo obavili razgovor sa zenom G.Sase, i pomogli smo savetima, kojim organizacijama da se jave,i ljudima koji imaju velike novcane fondove. Takodje dobili smo predlog kako da pomognemo porodici, i na tome se radi .Ko moze da pomogne imate kontakte .Hvala!!!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 18 Јун 2012, 14:38

Postovani,

Saljem vam molbu za pomoc mom sinu koji boluje od cerebralne paralize koliko ste u mogucnosti da nam pomognete. Lekarsku dokumentaciju mogu vam poslati postom samo mi recite na koju adresu da prosledim!

Poštovаni/а,
Obrаćаmo vаm se sа molbom zа pomoć nаšem sinu Konstаntinu Jаnkoviću, rođ.
08.07.2008. god.
Zbog posledice porođаjа nedostаtkа kiseonikа, Konstаntin kаsni u psihomotornom
rаzvoju - cerebrаlnа pаrаlize infantilis spastica. Nа fizikаlnim terаpijаmа se nаlаzi od
trećeg mesecа životа.
Konstаntin sаdа imа 4 godine. Terаpije mu prijаju i vidno se primećuje nаpredаk.
Pohаđа vrtić u okviru ŠOSO „Milаn Petrović“. Prijа mu kolektiv te rаzmišljаmo dа gа
upišemo u redovаn vrtić nа osnovu prаvа o inkluzivnom obrаzovаnju. Međutim,
Konstаntin nije stаbilаn u sedenju, ne može sаmostаlno dа se podigne u sedeći položаj,
prevrće se sа leđа nа stomаk kаko se inаče i kreće. Imа neverovаtnu želju zа
oslаnjаnjem nа noge i hodаnjem. Može dа hodа uz pomoć druge osobe.
Vodili smo gа nа neurostimulаtivne terаpije, gde se pokаzаo nаpredаk, kаdа je
nаkon njih počeo pomаlo dа koristi desnu ruku. Konstаntinu je potrebаn nаstаvаk
neurostimulаtivnih terаpijа nа svаkа tri mesecа.
Sаznаli smo zа metod lečenjа terаsuit i ABR terаpijа. Zа njihovu obuku i vežbe sа
detetom u trаjаnju od 3 nedelje po tri sata dnevno iznosi 900 eurа koje se ponаvljаju
nа svаkа tri mesecа. Pored togа, mesečno potrošimo nа suplimente prepisаne terаpije
Kvаntne medicine od 70-200eurа.
Kаko smo iscrpeli svа finаnsijskа sredstvа, nismo u mogućnosti dа mu obezbedimo
dаlje lečenje. Ovim putem se obrаćаmo svim prijаteljimа dа nаm pomognu koliko su u
mogućnosti dа bismo mogli dа obezbedimo Konstаntinu kontinurаno lečenje, kаko bi
bio kаo i ostаlа decа ili dа gа bаrem osposobimo dа ne zаvisi svаkog momentа od nаs.
Unаpred zаhvаlni
mаjkа Sаnjа Bogdаnov, telefon: 063/514167
Dinаrski rаčun:Konstаntin Jаnković, M.Gorkog 41, 21000 N. Sаd
Br. žiro rаcunа 160-255-87 Banca Intesa
Poziv nа broj: 5510200023222

http://www.facebook.com/pages/POMOZIMO- ... 0376903949

Kontakt podaci:
Sanja Bogdanov
sanjabns@gmail.com
telefon: 063514167 (09h-21h)

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 16 Јул 2012, 18:09

Firma: Humanitarna organizacija Čarolija - Pepeljuga 21. veka i Prijatelji

Zovem se Nolin Iboja i imam 28 godina. Majka sam troje maloletna dece (Aleksandar rodj.
2003, Jovan rodj.2005 i Anamarija rodj.2010). Ostala sam udovica 2006 godine.Zivim sa
nevencanim suprugom koji je otac najmladjeg deteta i sa troje dece. Ni suprug ni ja nismo
zaposleni. Korisnici smo socijalne pomoci, dobijamo deciji dodatak. Pomoc od roditelja
ne dobijamo. U poslednje vreme muci nas jedan problem za koji ne mozemo da nadjemo resenje
jer su primanja veoma mala. Imamo veliki racun za struju i tuzeni smo, a nemamo odakle da
platimo. Zivimo u kuci u kojoj nije uvedena gradska voda, vec imamo buseni bunar (voda
nije za pice jer je plitak) iz kog je voda razvedena hidropakom (hidropak se pokvario)
po kuci. Ako nam iskljuce struju necemo imati ni vode. Pomoc u bilo kom vidu (hrana,
garderoba, higijena...)bi nam dobro dosla, jer bi onda pare namenjene za to ostale sa
strane za racune. Ako postoji bilo kakva sansa da nam pomognete, molim vas javite nam
(0612363215).
Unapred zahvalna
Nolin Iboja

Kontakt podaci:
Iboja Nolin
ibi84@hotmail.rs
telefon: 0612363215 (08-20h)

Пакет са храном и прашком за веш , скроман послат.Из центра за социјални рад Зрењанин кажу да је ова породица заиста у тешкој ситуацији, да су родитељи разумни људи, свесно схватају свој положај и боре се за своју децу. Колико смо могли урадили смо,и видећемо колико даље можемо да помогнемо преко наших пријатеља, имате контакте и ако желите помозите ко колико може или жели.
Хвала!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 16 Јул 2012, 18:30

Самохрана мајка Г.Рада из Јагодине, која живи са сином, који је оперисан од канцера, је током месеца маја такође имала пакет са основним животним намерницама и кућном хемијом. Такође смо послали и маслиново уље, дар Марије Вучковић, за природне мелеме које Г.Рада прави нарочито за женске болести.
Надамо се да можемо помоћи и даље!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Ко нам се обраћа и како за помоћ Tijana Ognjanovic

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 02 Апр 2013, 15:00

http://www.tijanaognjanovic.com/

Humanitarna organizacija Čarolija - Pepeljuga 21. veka i Prijatelji

Tijana Ognjanovic je samo jedna u nizu dece koja cekaju na operaciju, medjutim njena operacija je od zivotnog znacaja i mora se obaviti sto pre. Pocele su razne akcije prikupljanja novca, verujem da ste gledali mog kolegu Sergeja Trifunovica..a ako niste evo pogledajte http://www.youtube.com/watch?v=gcdILr2U5ok, u borbi za prave vrednosti.
Verujem da cete, kao i mi, pozeleti da pomognete ovom srcu da dobije novo srce!
Ovde imate sve neophodne informacije http://www.tijanaognjanovic.com/

Moje ime je Jelena Stevanovic, hvala Vam na paznji!

http://nbf.pl‎

Повратак на “Активност и деловање Удружења”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 3 госта