www.pepeljuga21veka.org.rs-Čarolija - Pepeljuga 21. Veka i Prijatelji

Ако је ово Ваша прва посета, обавезно погледајте Често Постављана Питања кликом на линк ЧПП. Да би сте постављали или одговарали на теме морате бити регистровани, односно пријављени. Кликните на линк Региструј се за наставак.

Prirodni recepti za razne bolesti

ZBOG ZAKONSKE OBAVEZE ISTIČEM
UPOZORENJE:
SVE INFORMACIJE KOJE SU NA OVOJ STRANI I NA PRATEĆIM LINKOVIMA IZNETE
SPADAJU U ALTERNATIVNE METODE LEČENJA
I IZRAZ SU LIČNOG STAVA AUTORA SAJTA KOJI NEMA MEDICINSKO OBRAZOVANJE.
SVAKO KO IH PRIHVATI I PRIMENI ČINI TO NA SOPSTVENU ODGOVORNOST
Gospod od zemlje pravi lekove, a razuman čovek ih ne odbacuje. Iz Svetog pisma, Sirah 38, stih 4.
Marija
Поруке: 517
Придружен: 16 Нов 2009, 21:43
Контакт:

Re: Prirodni recepti za razne bolesti

Непрочитана порукаод Marija » 05 Апр 2012, 17:21

Лек против јаке прехладе

При високој температури, запушеном носу, када друга средства не помажу, дечак Вјачеслав је саветовао следеће: 10 средњих капи јода у топлу купку са водом. После неколико минута, када осетите запах јода, погрузите се у каду и зачепивши нос, спустите лице у воду толико времена колико можете издржати. Тако погрузити лице 3 пута. Потом, добро се загрејавши, прекинути коришћење купке.

Ја сам питала – “зашто 10 капи јода?” Вјачеслав је одговорио – “Мање не помаже, а више од капи јода изазива рак”. Таква купка се може примењивати само ако друга средства слабо помажу. Дечак Вјачеслав је говорио: “То се дешава због озрачености радијацијом”. То се сме поновити тек после 3-5 година.

Уралски дечак Вјачеслав се увек радовао када се људи исповедају и причешћују. На тај начин Господ лечи душу и тело човека, чистећи га од грехова. Човек постаје ближи Богу.

http://elisavetgrad.ru/novuy/Vyacheslav ... heni8.html

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 05 Апр 2012, 17:23

Код рака плућа, желудца, јетре, користити хмељ

Једну супену кашику хмеља на 1 чашу прокуване воде. Треба да на лаганој ватри испарава до 1/3, затим процедити и узимати по 2-3 чајне кашике (чајна кашика код Руса заузима 1/3 супене кашике), три пута дневно пре јела. Понекад се цветови залију чашом хладне воде и ставе да вода прокува, оставити 1-2 минута да ври и оставити да одстоји 2 сата. Пије се по четврт чаше, три пута на дан, пола сата пре јела. Третман траје 21 дан. А ко је нужно, третман поновити.

Цветови кромпира. Суше се у хладовини. Једна супена кашика прелије се са две чаше прокуване воде и одстоји у рерни или термос флаши 3 сата. Пије се по пола чаше три пута дневно, пре јела. Пепео коприве са сољу, добро помаже против чирева, као и против уједа паса, малигних чирева, тумора.

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 05 Апр 2012, 17:24

Ćelije abortiranih beba u prozvodnji pojačivača ukusa
Objavljeno dana 30.1.2012. u 12:35 · Nema Komentara

Da bi prerađenu hranu obogatila veštačkim ukusima, multinacionalne kompanije kao što je Senomiks (Senomyx) koriste ćelije abortiranih beba u testiranju i proizvodnji pojačivača ukusa, prenosi portal Natural News. Senomiks je poslovni patner nekoliko prehrambenih giganata, uključujući Kraft, Pepsi i Nestle.

Ralf Šorti, senator iz Oklahome, je izneo predlog zakona koji bi sprečio da se ovakav vid proizvodnje hrane odomaći u njegovoj rodnoj državi.

Senomiks, biotehnološka kompanija koja se specijalizovala za proizvodnju hemijskih pojačivača ukusa, je jedna od kompanija koja koristi ćelije abortiranih beba za stvaranje materija koje oponašaju “izolovane receptore ukusa kod čoveka”, a koje se koriste u proizvodnji prehrambenih hemikalija. Ona je poslovni patner nekoliko prehrambenih giganata, uključujući Kraft, Pepsi i Nestle.

“Postoji potencijalna opasnost da određene kompanije koriste abortirane bebe za potrebe istraživanja i razvoja pojačane za upotrebom hemijskih pojačivača ukusa”, izjavio je senator KRMG News Talk Radio. “Kažem, ukoliko se to zaista i dešava mi nećemo dozvoliti ovakav vid prakse kod nas”.

Bubrezi ljudskog embriona u proizvodnji pojačivača ukusa

Prema saznanjima organizacije Božja deca za život (Children of God for Life), koja se bori za ljudsko pravo na život, Senomiks koristi HEK 293 u proizvodnji hemijskih pojačivača ukusa. HEK 293 je šifra za bubrege ljudskog embriona (Human Embryonic Kidney – HEK), koji putem biogenetske manipulacije služe za proizvodnju materija koje oponašaju receptore ukusa koji sadrži specifičan protein poznat kao G protein.

Ne mora da znači da se ćelije abortiranih beba neposredno nalaze u finalnim proizvodima kompanija Pepsi, Kraft ili Nestle, ali one igraju značajnu ulogu u proizvodnji hemijskih pojačivača ukusa koje koriste ove kompanije. Pošto postoje razne alternativne metode koje mogu da se primene umesto ove nedolične prakse, senator Šorti i CGL pozivaju na njeno ukidanje.

Kembel sup prekinula saradnju s Senomiksom

Kompanija Kembel sup (Campbell Soup), jedna od vodećih američkih kompanija u prehrambenoj industriji, je bila poslovni partner Senomiksa, sve dok od organizacije Božja deca za život nije saznala za činjenicu o upotrebi ćelija abortiranih beba u proizvodnji hemijskih pojačivača. Urzo nakon toga, kada je Senomiks tražila da joj se odobri patent za “genetske metode proizvodnje materija koje oponašaju receptore ukusa za slatko”, Kembel sup je prekinula saradnju s ovom kompanijom.
POVEZANE VESTI
Pepsi: Miš bi se raspao u konzervi napitka Planinska rosa
Dokazana povezanost gaziranih sokova i agresivnosti
Hrana za genocid
Argentina: U eksperimentima s vakcinama ubijeno 14 beba
Noć veštica i planetarni genocid

http://www.vesti011.com/2012/01/celije- ... aca-ukusa/

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 26 Авг 2012, 19:31

http://www.scribd.com/doc/87549409/%D0% ... 0%89%D0%95

Kopriva -
ĉudesni lijek

Ponekad, u potrazi za rješenjem našihzdravstvenih problema, zaboravimo na to, da nam je priroda već dala sve potrebno za zdravlje
i da su nam da dohvat ruke prirodni i besplatni lijekovi.
Tako sam i ja bila iznenaĎena, kada sam naišla na ovaj članak, koji govori o običnoj koprivi.Iako smo svi ponešto čuli o ljekovitosti koprive, ne znam koliko nas je svjesno toga, koliko je
ona zapravo ljekovita.
Članak je preveden sa engleskog, ime doktora na ţalost je nepoznato.

„Kopriva je
jedna od najkorisnijih ljekovitih biljaka. Kad bi ljudi shvatili, koliko je ova biljkaljekovita, sadili bi samo koprive.Svi dijelovi koprive

stabljika, lišće, korijen i cvijet –
imaju ljekovita svojstva.U drevna vremena kopriva je bila vrlo cijenjena. Na slici Albrechta Duerer (1471 - 1528)
moţemo vidjeti anĎela sa koprivom u rukama.

Švedski znanstvenik Abbe Kuenzle tvrdi, da bi kopriva odavno nestala sa lica zemlje, ako ne bi imala ţalce. Ţivotinje i insekti bi ju odavno pojeli.
Jednom sam dao savjet majci sedmero djece, koja je od svog zadnjeg poroda patila odglavobolje i ekcema, da pije
čaj od koprive
.
U kratkom vremenu riješila se ekcema i glavobolje. Pošto ekcem ima unutarnji razlog, trebaga liječiti uzimajući trave koje čiste krv.
Kopriva je
najbolja biljka za čišćenje i poboljšanje krvi. Pozitivno djeluje na gušteraču i pomaţe sniţavanju šećera u krvi.

Kopriva liječi upale urinarnog trakta i stimulira rad crijeva. Zbog toga koprivu preporučujukao dio proljetnog čišćenja organizma.
U biljn
oj medicini čaj od koprive se koristi za bolesti jetre i ţući, za poremećaje sna, kodtumora slezene, za grčeve u stomaku, čireve, bolesti pluća itd. Čaj se pije 4 tjedna. Nemojtečaj zakuhati, jer će to uništiti dragocjene sastojke. Moţete piti 1 čašu čaj
a od koprive svaki
dan tokom cijele godine, radi prevencije. Čaj od koprive takoĎer je blagotvoran kod virusnih i
bakterijskih infekcija.
Ako imate manjak ţeljeza u organizmu i osjećate se umorno i beskorisno, kopriva je to štoVam treba! Kopriva sadrţi puno ţeljeza, i uspješno se koristi kod anemije. Nakon odreĎenogvremena, opet ćete se osjećati puni energije i zdravlja.

Jednom mi je došla mlada ţena, koja je izgledala anemično. Osim nedostatka ţeljeza, imala je probleme sa ţelucem, ţučnim mjehurom i pa
tila je od glavobolje. P
reporučio sam joj čaj od koprive. Nakon nekog vrjemena opet sam ju sreo, a ona mi je saoduševljenjem rekla, kako joj je brzo pomogao čaj od koprive. Cijela se njezina obiteljokrenula prirodnom načinu liječenja.

Čaj od koprive je

diuretik i zbog toga se moţe koristiti kod vodene bolesti. IzgraĎuje krv i
zbog toga je dobrotvoran kod mnogih bolesti krvi.
U kombinaciji sa drugim ljekovitim biljem, kopriva se moţe uspješno koristiti za liječenje
leukemije. Ljudi, koji pate od alergije
, uključujući peludnu groznicu, takoĎer bi
trebali piti
čaj od koprive.

Ĉaj, tinktura i kupka od koprive

Ĉaj od koprive

Na jednu čašu vode se stavi jedna vrhom puna čajna ţlica
koprive
(lišća i stabljika).
Vrelu vodu prelijte preko koprive, poklopite i ostavite na 5 minuta. Procijedite i popijte malimgutljajima.
Tinktura od koprive

U proljeće ili jesen iskopajte korijenje koprive, očistite ga uz pomoć četke (nemojte prati!),sitno nareţite i stavite u staklenu flašu.
Prelite sa osamdeset postotnim a
lkoholom. Ostavite flašu na toplom mjestu 14 dana i povremeno ju protresite. Procijedite kroz filter za kavu, stavite u flaše i čuvajte na hladnom,
tamnom mjestu.
Kupka od koprive

Stavite jednu čašu koprive u veliki lonac i prelijte sa vrelom vodom. Pokl
opite i ostavite na10-15 minuta, a zatim procijedite i uljite u kadu sa toplom vodom. Voda u kadi treba biti
ugodno topla, ali nikako ne prevruća. Provedite u kadi 20 minuta. Nakon kupke nemojte setuširati –

samo se lagano obrišite sa ručnikom. Budite na toplom još bar sat vremena.
Kupka za noge

Uzmite jednu punu šaku korijena koprive i dvije pune šake lišća i stabljika koprive i namočite preko noći u 5 litara hladne vode. Slijedeći dan to zakuhajte i pustite da se ohladi. Ovuotopinu moţete koristiti
2 puta kao kupku za noge.
Tretman za kosu

Dvije pune šake svjeţe ili suhe koprive stavite u lonac sa 5 litara vode. Zakuhajte, isključite
vatru i ostavite na 10-15 minuta. Procijedite, ohladite i operite s tim kosu

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 21 Сеп 2012, 22:04

Vitaminski napitak za jačanje imuniteta

Po 2dl soka od isceđene narandže i šargarepe pomešajte sa sokom od jednog limuna
i 2 supene kašike hladno ceđenog maslinovog ulja.
Uzimati 1-2 puta na dan.

http://www.zelenimed.over-blog.com

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 18 Мар 2013, 12:51

Čišćenje sokom od koprive

Sok od koprive je odlično sredstvo za normalizaciju sastava krvi,on čisti krv,omogućava poboljšanje krvotoka i stanje krvnih sudova.Lišće i stabla koprive oprati,pustiti kroz mašinu za mlevenje,ocediti sok da bi dobili otprilike pola čaše.Dopuniti do vrha jabukovim sokom.Uzimati jednom dnevno,ujutro na prazan želudac,pola sata pre doručka.Tretman traje 20 dana,prvi se potom pauza 10 dana a zatim ponavlja tretman.

Marija
Контакт:

Непрочитана порукаод Marija » 18 Мар 2013, 13:01

Čišđenje napitkom od krompira

Ovaj metod dobro čisti zglobove i otklanja upale pri artitisima i poliartritisima.Priprema napitka od krompira:jedan kilogram neoljuštenog krompira dobro oprati,izrezati zajedno sa kožom na sitne delove,preliti sa 3 litra prokuvane vode,kuvati na tihoj vatri posle sipanja vode oko 80 minuta,zatim ocediti,pa potom procedit.Napitak se sprema bez soli.Može se piti 3 puta dnevno,po 1-2 čaše tokom 40 dana.Prilikom uzimanja hrane,tokom tretmana je potrebno pridržavati se principa posebne ishrane ili preći na vegetarijansku ishranu.

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Поруке: 3323
Придружен: 03 Апр 2008, 18:22
Место: GROCKA
Контакт:

Prirodni recepti za razne bolesti ћелавост губитак косе

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 12 Феб 2014, 20:14

Пошто се ближи пролеће и цвета орах ево рецепта за оне којима опада коса или имају проблем ћелавости главе

Узети пар зелених ораха, ставити у чисту теглу, усути што јачу комовицу, додати цео чењ белог лука који сте претходно изгњечили и додати ситно насецкан корен коприве који сте добро опрали, и врхове коприве што млађе. Када све спојите поклопите теглу и на сунце нека одстоји 40 дана. После тога, ватицом купити течност и мазати главу, ставите мараму да не флекате јастучницу, или се једне одрекните. Мазати тако месец дана, али свако јутро опрати косу до вечери када је поново намажете.
Postoji los izbor, veoma los izbor i postoji Moj izbor

Можете да ме мрзите, можете да ме волите, али морате да ме поштујете

Миран је онај ко зна а ћути, и који не верује у оно што чује док не провери!

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Prirodni recepti za razne bolesti Превентива са црним луком

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 12 Феб 2014, 20:16

by Урош Ћурковић on уторак, новембар 10, 2009 у 1:27 по подне
CRNI LUK

"Ideja je toliko je prosta i realizacija jeftina, da ne vidim razloga zašto ne bi probali. Ovako ide priča:
Dok je vladao veliki grip 1919. koji je ubio 40 miliona ljudi, bilo je porodica čiji nijedan član nije oboleo. Neki doktor je zapisao da su te kuće imale jedan zajednički faktor: u svim sobama gde su se ljudi okupljali su imali korpe u kojima su držali po nekoliko glavica neoljuštenog crnog luka. Neko je otkrio ovaj zapis i kasnije testirao tokom neke velike epidemije. Pošto je uspešno delovalo, odneli su jednu glavicu korišćenog luka na laboratorijsku analizu. Unutra su otkrili niz različitih bakterija i virusa. Zaključeno je da je crni luk služio kao prečišćivač vazduha, mamac za mikroorganizme, tako da je prosto usisao sve njih u sebe i tako zaštitio ljude.
Pominje se vlasnica frizerske radnje, čije radnice nikada nisu obolele od nikakve zarazne bolesti, a mnogo puta su služile bolesne klijente. U uglu salona je uvek imala ukrasnu korpicu sa nekoliko glavica luka.
Pretpostavljam da ga ponekad treba promeniti i pri tome koristiti rukavice, odneti ga direktno do kontejnera izvan kuće.
Ne treba se nadati da će o ovome ikada pisati u novinama, da će biti preporučeno od lekara, a još manje od apotekara. Suviše je jeftino i nikome ne donosi pare."

pepeljuginadobravila
Корисников грб
Site Admin
Контакт:

Prirodni recepti za razne bolesti

Непрочитана порукаод pepeljuginadobravila » 25 Нов 2014, 19:07

Lek protiv neplodnpsti

Ovaj lek sam cula da se pravi, i napravila sam, jer sam ove godine htela da to probam.
Recept je donekle cudan, na zalost, majka koja je ima posledicu od sloga,je zaboravila gde je stavila drugi lek. Kako god malo da se covek nasmeje ali koliko sam pricala sa drugima, mnogima je neobican nacin pravljenja ovog leka, doneo decji smeh u kucu, posle godina i godina borbe.

POTREBNO

Mladi vrhovi koprive( kad god sam brala koprive, cinila sam bez rukavica, jer je kopriva izuzetno dobra za cirkulaciju)
Komovica
Staklena flasa
Cep

U staklene dve flase, koju ste prethodno oprali, isprskali unutra alkoholom da izvetri, usuti po pola litra komovice.
Koprivu, tj vrhove,polako bacujte unutra, pomocu stapica drvenog i to cinite dokle god ne pocne komovica da se preliva. U tom trenutku kopriva ce biti ugurana ususkana u flasu dokraja.Flasu zatvorite, probajte da nadjete pampur za flase, plasticni u krajnjoj nuzdi ako se ne snadjete.
Lepo flasu zatvorite, okrenite flasu da proverite da nigde ne curi rakija. Isto uradite sa drugom flasom. Kada obe budu pune i zatvorene, nadjite mesto u dvoristu* koje cete sigurno zapamtiti*
Po onome koliko sam citala i pratila, gledajte da to bude prva cetvrt kada mesec krene i neka bude Istocni deo dvorista. Prva cetvrt jer simbolizuje na pocetak i rast a Istok, tamo nam Sunce izlazi.
Posle 40 dana, iskopajte flase i pocnite da svako jutro , odnosi se na oba supriznika ili partnera po 1 casicu.
Da li cete reci svom partneru sta pije i zbog cega odlucite sami, Na zalost moje iskustvo je tuzno, jer osoba koja je to dobila od mene kada je cula cemu sluzi rakija, jer sam matrala da nema potrebe da krijem, je odustala od svega,iako konzumira alkohol vidu vina ili skupocenog viskija.
Prolece je blizu, sacekajte da kopriva grane po sumama, pored potoka, njive su pune hebricida a i kvalitet zemljista opada godinama, i ako zelite krenite.
Komovica je tamno zelene boje, vuce kao na miris mente, iako je nisam stavila ni listic, moguce jer imam nanu u basti dosta.Mala casica svakog jutra i nek Vam Bog podari ono sto vase srce najvise zeli.

Recept je zabelezen ove godine u leto,koju je od jedne bake sa planine donela jedna sad vec ponosna mama.
Srecno i nek bude blagoslov !!!

http://nbf.pl‎

Повратак на “Zdravlje Roditelja”

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 4 госта